Blog

Kredyty bez BiK

Kredyty bez BiK

Kredyty bez BIK to forma pożyczki udzielana klientowi bez sprawdzania historii kredytowej w BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej. Przed udzieleniem kredytu banki każdorazowo sprawdzają historię pożyczkobiorcy, w celu jego uwierzytelnienia.

Kredyty bez BIK stanowią dzisiaj alternatywne źródło finansowania , zarówno bieżących potrzeb jak i realizacji poważnych zobowiązań np. kupno domu lub samochodu. Bez względu na to, jaki cel przyświeca osobie zaciągającej kredyt bez BIK, są one dzisiaj przyznawane coraz częściej. Natomiast należy podkreślić, że istotą tego typu kredytów są skrócone procedury, które pozwalają na otrzymanie kredytu w bardzo szybkim terminie od złożenia wniosku, nawet w ciągu kilku godzin. Dzisiaj kiedy banki coraz bardziej zaostrzają kryteria przyznawania kredytów i pożyczek, to właśnie sektor pozabankowy stanowi coraz większe źródło, z którego korzystają klienci bankowi.

W dzisiejszych czasach, głównym elementem wpływającym na atrakcyjność kredytu, poza okresem kredytowania i wysokością rat, jest czas w jakim klient uzyska kredyt lub pożyczkę. Im szybciej bowiem klient otrzyma gotówkę, tym prędzej zacznie realizować płatności i osiągnie cel, który przyświecał pożyczeniu pieniędzy. To właśnie szybka decyzja o przyznaniu kredytu stanowi w dzisiejszych czasach, o jego atrakcyjności dla klienta.

Utrudnienia ze strony banków sprawiają że elastyczność tych instytucji w ostatnich latach, bardzo spadła co spowodowało przejście znacznej liczby klientów, korzystających dotychczas z oferty banków do firm prywatnych udzielających kredytów i pożyczek, w branży pozabankowej. Dostępność i minimalne formalności, przy staraniu się o kredyt pozabankowy wpływają znacząca na wybór takiej właśnie formy kredytowania przez klientów.

Firmy udzielające kredytów bez BIK dostarczają również rozwiązań bez konieczności wyjścia z domu. Klient może dzisiaj uzyskać kredyt, poprzez rejestracje bezpośrednią na stronie internetowej. Nie potrzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy internet i telefon komórkowy. Weryfikacja przebiega bardzo szybko i sprawnie, a pieniądze można otrzymać nawet tego samego dnia.

Kredyty bez BIK są również rozwiązaniem dla osób, które posiadają już kredyt w banku i nie mogą otrzymać kolejnego, ze względu na zaostrzone kryteria przyznawania. Jest to rozwiązanie, które może pomóc, natomiast należy pamiętać aby korzystać z niego z głową. Zanim weźmiemy taki kredyt należy pamiętać, że raty trzeba spłacać regularnie i dlatego musimy zanalizować naszą obecną sytuację finansową.

Również coraz większa liczba przedsiębiorców skłania się w kierunku, zaciągania kredytów bez bik w instytucjach pozabankowych, które oferuję pożyczenie pieniędzy szybciej, bez zbędnych formalności i zaświadczeń, co powoduje, że proces starania się o pieniądze jest o wiele szybszy i bardziej komfortowy.